Informacja: Telefon 91 455 42 35 Adres e-mail hurtownia@karolewscy.pl

Soda kaustyczna 1kg

Soda kaustyczna 1kg

Cena: 14,00 zł

Ilość:

SODA KAUSTYCZNA 0,5kg

Soda kaustyczna (wodorotlenek sodu) wykorzystywana jest do udrożniania przewodów i urządzeń kanalizacyjnych, usuwania powłok farb olejnych i ftalowych, odtłuszczania powierzchni, usuwania przypaleń i innych zanieczyszczeń substancjami organicznymi i tym podobnych prac. Rozpuszcza prawie wszystkie zanieczyszczenia organiczne, włosy, paznokcie etc.

Udrażnianie urządzeń kanalizacyjnych

Wsypać 1 do 2 łyżeczek do odpływu instalacji sanitarnej i tak pozostawić na okres od kilkudziesięciu minut do kilku godzin a następnie przepłukać silnym strumieniem wody. Należy unikać przedawkowania które nie zwiąkszając skuteczności działania stwarza ryzyko skrystalizowania wsypanego granulatu co spowodować może dodatkowe, kłopotliwe ze względu na silne właściwości żrące sody kaustycznej zatkanie zasyfonowania.

Jeżeli zależy nam na maksymalnej sile działania tego preparatu korzystniej jest wstępnie napełnić syfon gorącą wodą i dopiero potem wsypać granulat. Stosując ten sposób nalezy liczyć się z wystąpieniem gwałtownego wzburzenia i pryskania na zewnatrz silnie żrącej zawartości syfonu a więc konieczne jest zachowanie daleko idącej ostrożności, użycie rękawic gumowych, okularów echronnych etc.

Uwaga: preparatu nie należy stosować do udrażniania całkowicie zatkanych, nie wykazujących juz żadnego przepływu przewodów, w takim przypadku użyć spirali.

Usuwanie powłok farb

Po sprawdzeniu podatności powłoki na usuwanie w ten sposób najwygodniej jest postąpić następująco:

1. Przygotować nasycony roztwór sody rozpuszczając w przygotowanej ilości chłodnej wody tyle sody ile zdoła się rozpuścić, tak aby na dnie pozostała niewielka ilość nierozpuszczonego preparatu. W czasie rozpuszczania należy zachować ostrożność, gdyż ciecz silnie się rozgrzeje i może dojść nawet do jej zagotowania (rękawice, okulary ochronne). W celu sporządzenia roztworu wykorzystać można naczynie szklane zabezpieczone na wypadek pęknięcia pod wpływem temperatury roztworu, żelazne lub z polipropylenu czy winiduru. W żadnym przypadku nie można używać naczyń aluminiowych lub ocynkowanych gdyż metale te wchodzą w gwałtowną i niebezpieczną reakcję z roztworem.

2. Najlepiej jeszcze gorący, świeżo przygotowany roztwór nanosić na powierzchnię powłoki malarskiej za pomocą syntetycznej, nylonowej szczotki. Po kilku minutach zabieg powtórzyć mocno wcierając roztwór. Powłoka powinna zacząć się „zmydlać” umożliwiając dotarcie do głębszych warstw.

3. Kiedy po kilkakrotnym powtórzeniu zabiegu ukaże się podłoże , resztki preparatu i farby należy dokładnie usunąć za pomocą chłodnej wody a następnie przedmiot dobrze wysuszyć.

OSTRZEŻENIE
Przy wszelkich pracach z sodą kaustyczną należy zachować szczególną ostrożność. Pojedyncza kropla roztworu dostawszy się do oka spowodować może trwałą utratę wzroku zaś rozpuszczanie tkanek skóry następuje początkowo niewyczuwalnie i bezboleśnie.
Dodaj Komentarz
Ocena: 1 10
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Koszty przesyłek:

Koszty dostawy (na terenie Rzeczpospolitej Polskiej) wynoszą:
przy dostawie kurierem i płatności przelewem lub przedpłacie w zależności od wagi zamówienia: 
do wagi 30kg - 22,00 zł brutto
od wagi 30,01 do wagi 49,99kg - 65,00zł brutto
od wagi 50kg do wagi 100kg - 88,00zł brutto
od wagi 100,01kg do wagi 125kg - 165,00zł brutto
powyżej 125kg - wycena indywidualna

przy dostawie kurierem za pobraniem w zależności od wagi zamówienia:
do wagi 29,50kg - 29,00 zł brutto
od wagi 29,51 do wagi 49,90kg - 73,00zł brutto
od wagi 50kg do wagi 100kg - 95,00zł brutto

przy dostawie Pocztą Polską S.A.: 
do wagi 2kg - 18,45zł brutto - pobranie + 4,00zł
do wagi 5kg - 22,20zł brutto - pobranie + 5,50zł

przy dostawie za pomocą serwisu Paczkomaty.pl opłaty wynoszą dla przesyłek opłaconych przelewewm lub przedpłaconych:
Paczkomaty.pl max rozmiar paczki 41x38x64 cm - 14,50zł brutto

przy dostawie za pomocą serwisu Paczkomaty.pl opłaty wynoszą dla przesyłek opbraniowych (tam gdzie operator udostępnia paczkomat z opcją pobranie):
Paczkomaty.pl max rozmiar paczki 41x38x64 cm - 18,16zł brutto

Koszty związane ze zwrotem zakupu w przypadku odstąpienia konsumenta od umowy ponosi konsument. 

Ostatnio oglądałeś

91 455 42 35

pl.Kilińskiego 3, 71-414 Szczecin

Formy przesyłek
Formy płatności